Aktualności

Lublin: Zatrzymani za włamania do domów i kradzieże samochodów

Data publikacji 09.12.2015

Lubelscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców włamań do domów jednorodzinnych w miejscowościach Stoczek oraz Rudnik. Sprawcy to dwaj mężczyźni w wieku 20 i 30-lat. Ukradli m.in. sprzęt komputerowy, kamery i zegarki. Okazało się, że obaj mają także na koncie kradzieże samochodów. Wcześniej byli karani za posiadanie środków odurzających oraz kradzieże z włamaniem.

     Zatrzymanie włamywaczy było możliwe dzięki współpracy policjantów zajmujących się  zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu KMP w Lublinie z kryminalnych z komisariatu Policji w Bełżycach. Do włamania w miejscowości Rudnik doszło 8 września br. Kolejne dwa włamania do domów jednorodzinnych miały miejsce w Stoczku. Doszło do nich 24 listopada br. Sprawcy  zabrali m.in. sprzęt komputerowy, kamery i zegarki.

     Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 20 i 30-lat z gminy Niemce. Wcześniej byli karani za posiadanie środków odurzających oraz kradzieże z włamaniem. Podczas prowadzonych działań wyszło na jaw, że do włamania w Rudniku użyli skradzionego wcześniej VW transportera. Samochód 8 września ukradli z parkingu przy ul. Żelazowej Woli w Lublinie. 10 dni później ukradli opla astrę z parkingu przy ul. Zakopiańskiej. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów pochodzących włamań do domów. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

AF.      

 

  

Powrót na górę strony