Kraśnik: 15-latek z promilami uciekał skodą przed policjantami - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Kraśnik: 15-latek z promilami uciekał skodą przed policjantami

Data publikacji 05.12.2015

Uliczkami Annopola trwał nocny pościg policjantów miejscowej drogówki za kierującym skodą, który nie chciał się zatrzymać do kontroli drogowej. Kiedy mundurowi zatrzymali samochód, za kierownicą siedział 15-latek. Zarówno on, jak i jego pasażer, byli pijani. Nieletni „kierowca” miał w organizmie blisko półtora promila alkoholu.

Dzisiejszej nocy ulice Annopola patrolowali policjanci z kraśnickiej drogówki. Parę minut po północy zauważyli jadącą całą szerokością jezdni skodę. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca najpierw zwolnił, ale później przyspieszył i ignorując polecenia stróżów prawa zaczął uciekać. Ci ruszyli w pościg, który przebiegał kilkoma ulicami tej miejscowości.

Policjanci w końcu zajechali drogę skodzie. Jak się okazało, w aucie znajdowało się dwóch młodych mężczyzn. Za kierownicą siedział 15-latek. W dodatku młodzieniec był pijany. Badanie wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podobnie nietrzeźwy  był  jego 23-letni pasażer.

Jak się dodatkowo okazało, żaden z nich nie posiadał przy sobie dokumentów pojazdu:  ani dowodu rejestracyjnego, ani ubezpieczenia OC. Policjanci ustalili, że auto, którym kierował pijany 15-latek, należy do rodziców jego starszego kolegi.  

W konsekwencji tego zdarzenia, pojazd został odholowany, a o wszystkim powiadomieni rodzice obu tych młodzieńców.

A.K.