Radzyń Podl.: Odpowie za znęcanie nad konkubiną i jej dziećmi - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Radzyń Podl.: Odpowie za znęcanie nad konkubiną i jej dziećmi

Data publikacji 03.12.2015

Środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji zastosowany został wczoraj wobec 31 mieszkańca Radzynia Podlaskiego. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się nad konkubiną i trójką jej małoletnich dzieci. Sprawa wyszła na jaw po tym jak do szpitala, z obrażeniami trafiła 2 letnia córka kobiety. Przestępstwo znęcania zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek dyżurny radzyńskiej komendy został poinformowany o tym, że do szpitala dziecięcego trafiła 2-letnia mieszkanka Radzynia Podl. Dziewczynka posiadała obrażenia głowy. Na ciele dziecka widoczne były również zasinienia. Pomimo, że z relacji matki wynikało iż powstały one w wyniku nieszczęśliwego wypadku, policjanci nie dali się zwieść zapewnieniom. Matka, która w szpitalu opiekowała się 2-latką, w domu pozostawiła dwoje małoletnich dzieci. Pozostały one pod opieką konkubenta. Policjanci postanowili sprawdzić sytuację i stan zdrowia pozostałych dzieci. Na miejsce razem z policjantami pojechał pracownik socjalny oraz kurator. Tam okazało się, że kilkunastomiesięczny chłopiec posiada również widoczne zasinienia na ciele. Opiekujący się nim mężczyzna znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu. Urządzenie wykazało niemal 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

31-latek usłyszał zarzut znęcania się nad konkubiną i jej małoletnimi dziećmi. Prokuratur Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Mężczyznę zobowiązano również do opuszczenia miejsca zamieszkania kobiety.

Przestępstwo znęcania zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

BSP