Aktualności

Puławy: Przewoził nielegalne papierosy

Data publikacji 03.12.2015

Wczoraj policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z funkcjonariuszami Urzędu Celnego zatrzymali 35 latka z ponad 1800 paczkami nielegalnych papierosów. Zabroniony towar, obywatel Ukrainy wiózł w citroenie w celu dalszej odsprzedaży. Uszczuplenie podatku akcyzowego z tego tytułu wyniosło ponad 35 tys. zł. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

Wczoraj puławscy policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą z funkcjonariuszami Urzędu Celnego wykonując czynności służbowe zatrzymali kierującego citroenem w miejscowości Żyrzyn. Z posiadanych informacji wynikało, że może przewozić nielegalny towar. Okazało się, że bagażnik pojazdu wypełniony jest papierosami bez polskich znaków akcyzy. Łącznie policjanci zabezpieczyli 1815 paczek nielegalnego towaru. 35 latek usłyszał wczoraj zarzuty, po czym poddał się dobrowolnie karze. Po wyliczeniu funkcjonariuszy Urzędu Celnego wynika, że kwota uszczuplenia podatku wyniosła ponad 35 tys. zł.

Nielegalny towar został zabezpieczony w policyjnym magazynie. Zgodnie z Kodeksem Karno-Skarbowym 35-letniemu obcokrajowcowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

MK

Powrót na górę strony