Aktualności

Biała Podlaska: Kontrabanda w busie z jabłkami

Data publikacji 03.12.2015

Ponad 7 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili wczoraj policjanci bialskiego Wydziału dw z Przestępczością Gospodarczą. Kontrabanda ukryta była w zatrzymanym do kontroli busie, za skrzynkami z jabłkami. Właściciel pojazdu, 62-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty przestępstwa skarbowego. Na poczet grożącej kary policjanci zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie 10 tys. zł.

    Wczoraj po południu funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą realizując uzyskane informacje, zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Bocznej w Białej Podlaskiej busa marki VW. W trakcie kontroli przestrzeni ładunkowej pojazdu policjanci znaleźli worki wypełnione papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które były ukryte za przewożonymi skrzynkami z jabłkami.

    Po przeliczeniu kontrabandy okazało się, że 62-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej przewoził w aucie blisko 7400 paczek papierosów różnych marek. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynosi pond 120 tys. zł. Kierujący busem jeszcze wczoraj usłyszał zarzuty popełnienie przestępstwa skarbowego i w trakcie przesłuchania wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Na poczet grożącej grzywny policjanci zabezpieczyli od podejrzanego pieniądze w kwocie 10 tys. zł. Mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa akcyzowe.

J.J.

 

Powrót na górę strony