Aktualności

Lublin: Pijany ojciec wiózł dzieci do szkoły

Data publikacji 02.12.2015

Policjanci z lubelskiej „drogówki” zatrzymali wczoraj rano kierowcę alfy romeo. 30-letni mieszkaniec Lublina wiózł do szkoły swoje dzieci mając w organizmie prawie pół promila alkoholu i pędząc z prędkością 109 km/h. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Teraz za swoje wykroczenia odpowie przed sądem.

Wczoraj rano podczas trudnych warunków drogowych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zauważyli szybko mknący ulicą Witosa samochód marki Alfa Romeo. Policjanci wyposażeni w wideorejestrator dokonali pomiaru prędkości. Okazało się, że w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h, kierowca jechał z prędkością 109 km/h. Policjanci zatrzymali pojazd. Okazało się, że kierował nim 30-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna podróżował z dwójką swoich dzieci w wieku 4 i 10 lat. Wiózł je do szkoły.

Podczas prowadzonej kontroli policjanci wyczuli od kierującego zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że w organizmie 30-latka było blisko pół promila. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że śpieszył się bo nie chciał, aby jego dzieci spóźniły się na zajęcia. 

Teraz 30-latek za swoje wykroczenia odpowie przed sądem. Już stracił prawo jazdy.

KG

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.48 MB)

Powrót na górę strony