Aktualności

Tomaszów Lub.: Podkom. Jerzy Rusin wyróżniony za honorowe krwiodawstwo

Data publikacji 30.11.2015

Ostatni tydzień listopada tradycyjnie jest obchodzony jako Tydzień Honorowych Dawców Krwi. W piątek w Tomaszowie Lub. z tej okazji, już po raz 10 odbyło się spotkanie Honorowych Dawców Krwi, na którym zostały wręczone okolicznościowe medale, podziękowania oraz odznaki. Wśród wyróżnionych znalazł się funkcjonariusz tomaszowskiej komendy policji podkom. Jerzy Rusin. Otrzymał Odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” II stopnia. Jest ona przyznawana za honorowe oddanie ponad 12 litrów krwi.

W kwietniu 2009 w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim powstał Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. W chwili obecnej liczy ponad 20 członków, jednak liczba policjantów deklarujących chęć honorowego oddawania krwi stale rośnie. Tomaszowscy policjanci w przeszłości wielokrotnie oddawali honorowo krew. Wśród członków klubu są tacy, którzy regularnie oddają honorowo krew, inni robią to spontanicznie, odpowiadając na apele o pomoc lub przy okazji różnych akcji. Odznaczony w piątek, podkom. Jerzy Rusin jest już kolejnym policjantem wyróżnionym za honorowe oddawanie krwi.

Idea honorowego krwiodawstwa należy do tych, które powinno się propagować jak najszerzej. Nikogo nie trzeba przekonywać jak bardzo ważna i cenna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia.

AG

Powrót na górę strony