Aktualności

Lublin: Policjanci z „drogówki” zabezpieczyli kontrabandę

Data publikacji 24.11.2015

Dziś w nocy policjanci z lubelskiej „drogówki” zabezpieczyli ponad 3100 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabandę przewoził w volkswagenie 54-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Zgodnie z przepisami za to przestępstwo grozić może mu kara do 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz przepadek kontrabandy.

Dzisiejszej nocy na ulicy Abramowickiej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zatrzymali do kontroli volkswagena pasata. Mundurowi podejrzewali, że kierowca przewozić może znaczne ilości kontrabandy. Okazało się, że za kierownicą samochodu siedział 54-letni obywatel Ukrainy. Podczas sprawdzenia przewożonego bagażu policjanci ujawnili ponad 3100 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kwota uszczuplenia podatku akcyzowego to ponad 60 tys. złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił na komisariat. Niebawem usłyszy zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Grozić może mu kara do 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz przepadek kontrabandy.

KG

Powrót na górę strony