Aktualności

Biała Podl.: Syn włamał się do sanktuarium, a ojciec chciał podpalic radiowozy i policjanta

Data publikacji 24.11.2015

Za kradzież z włamaniem do zbrojowni znajdującej się na kalwarii przy kodeńskim sanktuarium odpowie 25-latek i jego 19-letni wspólnik. Łupem sprawców padły kusze, 2 szable oraz 6 sztyletów o łącznej wartości około 1,5 tys. złotych. Niewiele brakowało aby podczas wykonywanych w tej sprawie czynności doszło do nieszczęścia. W trakcie zatrzymywania 19-latka w jego miejscu zamieszkania, 53-letni ojciec chłopaka, oblał benzyną dwa radiowozy, a następnie chlusnął paliwem w oczy policjantowi, który chciał temu zapobiec. W momencie obezwładniania mężczyzny przez drugiego funkcjonariusza, 53-latek trzymał już w ręku zapałki.

Wczoraj rano terespolskim funkcjonariuszom zgłoszono włamanie do zbrojowni znajdującej się na kalwarii przy kodeńskim sanktuarium. Z przekazanych informacji wynikało, że łupem włamywaczy padły kusze, 2 szable oraz 6 sztyletów o łącznej wartości około 1,5 tys. złotych.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału dw z Przestępczością Przeciwko Mieniu szybko ustalili, że dwa spośród skradzionych bagnetów znajdują się w jednym z bialskich lombardów.  Mundurowi zatrzymali 25-letniego mieszkańca gm. Piszczac, który mógł mieć związek ze zdarzeniem.  Policjanci pojechali także do Kodnia wykonać czynności z kolejną osobą podejrzewaną o współudział w tym przestępstwie.  

Chodziło im o 19-latka zamieszkującego jedną z posesji. Kiedy kryminalnymi z Terespola i z Białej Podlaskiej wykonywali z podejrzewanym czynności służbowe w jego domu, nagle ojciec chłopaka polał benzyną stojące na zewnątrz dwa radiowozy.

Zdarzenie to zauważył jeden z policjantów. Kiedy wybiegł na zewnątrz, został oblany przez 53-latka benzyną po oczach i uderzony wlewem plastikowej bańki w oko. W momencie obezwładniania napastnika przez drugiego funkcjonariusza,  53-latek trzymał już w ręku zapałki.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.27 MB)

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu, wobec czego pobrano od niego krew do badań. Na miejscu zdarzenia czynności nadzorowane były przez prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej.

Funkcjonariusz został przewieziony do szpitala. Po udzieleniu pomocy lekarskiej został zwolniony. Oprócz podrażnionych spojówek ma również ranę oka.

Do policyjnego aresztu trafili również podejrzani w sprawie włamania do zbrojowni 19-latek z Kodnia oraz 25-letni mieszkaniec gm. Piszczac. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

J.J.

Powrót na górę strony