Aktualności

Biłgoraj: Debata na temat dopalaczy

Data publikacji 24.11.2015

Wczoraj w Biszczy odbyła się debata społeczna poświęcona narkotykom i dopalaczom na terenie powiatu biłgorajskiego. Organizatorem kolejnego otwartego spotkania był Komendant Powiatowy Policji w Biłgoraju. W debacie udział wzięli specjaliści zajmujący się na co dzień problematyką dopalaczy, mieszkańcy, pedagodzy oraz młodzież gimnazjalna.

W sali konferencyjnej przy Urzędzie Gminy Biszcza odbyła się dziś kolejna w tym roku debata społeczna. Tym razem spotkanie poświęcone zostało zjawisku jakim są narkotyki i dopalacze na terenie powiatu biłgorajskiego. W debacie uczestniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju nadkom. Marek Jamroz, Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko, Pani Maria Król z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Biłgoraju, Wiceprezes Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Biłgorajski Aleksander Bełżek, Pani Elżbieta Pieczonka Kierownik GOPS, oraz policjanci, nauczyciele, pedagodzy i młodzież gimnazjalna.

Spotkanie rozpoczął Naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP w Biłgoraju podinsp. Stanisław Tyburski, który przybliżył uczestnikom debaty skalę zjawiska na terenie powiatu biłgorajskiego. Następnie głos zabrała przedstawicielka biłgorajskiego Sanepidu Pani Maria Król, która przedstawiła prezentację oraz film dotyczący życia osób uzależnionych od dopalaczy, przybliżyła czym są dopalacze oraz jakie są następstwa ich zażywania dla ludzkiego organizmu. Na pytania odpowiadał również mł. asp. Hubert Bździuch specjalista Zespołu ds. Nieletnich i Patologi KPP w Biłgoraju. Policjant opowiedział o ostatnich przypadkach zażywania dopalaczy wśród młodzieży na terenie powiatu oraz omówił zagrożenia płynące z ich zażywania. Podkreślił także rolę jaką odgrywają opiekunowie, którzy jako pierwsi są w stanie ujawnić zmiany w zachowaniu swoich podopiecznych po używkach.

Spotkanie podsumował I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju nadkom. Marek Jamroz, który podkreślił jak ogromną trucizną są dopalacze i namawiał do wspólnego przeciwdziałania zjawisku uzależnień od środków psychoaktywnych.

Na koniec spotkania był czas na dyskusję, pytania oraz wysunięcie wniosków na przewodni temat spotkania.

MW

Powrót na górę strony