Aktualności

Świdnik: Szybka kara za niewłaściwe zachowanie podczas meczu

Data publikacji 23.11.2015

Za "chuligańskie zachowanie" podczas sobotniego meczu piłkarskiego AVIA Świdnik – MOTOR Lublin będą odpowiadać dwaj Świdniczanie. 21-latek usłyszał zarzut posiadania oraz podpalenia wyrobów pirotechnicznych w trakcie meczu. Natomiast jego 20-letni kolega będzie odpowiadał za pomaganie mu przez zakrywanie flagą kamer monitorujących przebieg imprezy. Obaj zatrzymani przyznali się do winy i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.

W trakcie rozgrywanego w dniu 21 listopada 2015r. w Świdniku meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami „Avii” Świdnik i „Motoru” Lublin świdniccy policjanci zauważyli, ze jeden z kibiców               w sektorze gospodarzy trzymał w ręku odpaloną racę, zaś jego kolega w tym czasie zasłaniał flagą klubową kamerę monitoringu. Bezpośrednio po zakończeniu meczu obaj mężczyźni zostali zatrzymani. 21-latkowi postawiono zarzut posiadania wyrobów pirotechnicznych na imprezie masowej, a drugiemu z mężczyzn zarzucono pomoc w popełnieniu tego przestępstwa, kwalifikując zachowanie sprawców jako występek o charakterze chuligańskim. Obydwaj kibice przyznali się do zarzucanych im czynów. 20-latek doprowadzony został do Sądu, który orzekł wobec niego karę 2800zł grzywny i 2-letni zakaz wstępu na imprezy masowe połączony z obowiązkiem stawiennictwa     w jednostce Policji w trakcie meczów drużyny „Avia” Świdnik. Trwa postępowanie wobec drugiego ze sprawców.

Za wnoszenie lub posiadanie wyrobów pirotechnicznych na imprezie masowej grozi kara grzywny i ograniczenia lub pozbawienia wolności do 5 lat.

P.L

Powrót na górę strony