Aktualności

Biała Podl: 20-latek zatrzymany do sprawy oszustwa „na policjanta”

Data publikacji 19.11.2015

Policjanci z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali 20-latka podejrzanego o udział w oszustwie „na policjanta”. Pod koniec października tego roku mężczyzna uczestniczył w przestępstwie na szkodę mieszkanki Międzyrzeca Podlaskiego, w którym straciła ona 5 tys. zł.

Do zatrzymania doszło wczoraj na terenie powiatu łukowskiego. Jeszcze tego samego dnia 20-latek usłyszał zarzuty udziału w oszustwie na szkodę mieszkanki Międzyrzeca Podlaskiego. Kobieta wprowadzona w błąd w trakcie rozmowy telefonicznej była przekonana, że pomaga synowi, który spowodował wypadek drogowy i przekazała kurierowi pieniądze w kwocie 5 tys. zł. Z ustaleń policjantów wynika, że 20-latek uczestniczył również w podobnym przestępstwie popełnionym na terenie Łukowa.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli również blisko 70 g, częściowo poporcjowanego w woreczki strunowe, białego proszku. Z wstępnych badań wynika, że może to być amfetamina.

Dzisiaj mieszkaniec pow. łukowskiego zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Radzyniu Podlaskim z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

 

Powrót na górę strony