Aktualności

Kraśnik: Bezpieczeństwo na terenie gminy

Data publikacji 16.11.2015

Tym razem na terenie gminy Kraśnik odbyła się kolejna policyjna debata społeczna zorganizowana dla naszych mieszkańców. Tematem wiodącym było zagrożenie przestępczością na terenie powiatu kraśnickiego z uwzględnieniem najczęściej popełnianych czynów zabronionych.

     Podinsp. Artur Dybiński, Naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP Kraśnik  przedstawił dane obrazujące   liczbę zdarzeń z 2014 roku oraz 10 miesięcy 2015r. Przybliżył sposób działania przestępców popełniających czyny zabronione na szkodę osób samotnych i starszych. Zwrócił szczególną uwagę zebranym na problem wyłudzeń internetowych oraz oszustw popełnianych tzw. „metodą na wnuczka”.

      Ponadto poruszony został temat tzw. dopalaczy i potrzeby ścisłej współpracy mieszkańców z Policją w tym zakresie.

    Z kolei policjant  Wydziału Ruchu Drogowego KPP Kraśnik  asp. szt. Kazimierz Kuśmierz przedstawił informacje dotyczące miejsc najbardziej zagrożonych wypadkami z udziałem pieszych i przypomniał o obowiązku noszenia znaczków odblaskowych.

     W trakcie debaty zaprezentowano uczestnikom 2 filmy profilaktyczne: „Nie daj się oszukać metodą na policjanta”, „Śmierć czai się na drodze”. W trakcie dyskusji policjanci i mieszkańcy gminy wymieniali się  uwagami, spostrzeżeniami w związku z poruszanymi tematami. Na zakończenie ustalono zasady wzajemnych działań celem poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy Kraśnik.

 

Powrót na górę strony