Aktualności

Biłgoraj: Odpowiedzą za kradzież puszki z datkami

Data publikacji 10.11.2015

Na pomysł kradzieży puszki z datkami stojącej pod jednym z kościołów wpadli dwaj młodzi mieszkańcy Biłgoraja. Młodzieńcy w wieku 15 i 18-lat nie cieszyli się łupem jednak zbyt długo. Chwilę po zdarzeniu jeden z nich został ujęty przez przypadkowego mieszkańca, drugi natomiast, który zdołał uciec wraz z puszką, wpadł w ręce zaalarmowanych policjantów. Skradzione mienie niemal w całości wróciło do kościoła.

    Dwaj młodzi ludzie wpadli na niezbyt mądry pomysł kradzieży puszek z datkami, stojących pod jednym z kościołów. Kiedy byli już na miejscu ukradli tylko jedną, po czym spokojnie odeszli. Kiedy starszy z nich potrząsał puszkę został zauważony przez przypadkowego mieszkańca Biłgoraja.

    Mężczyzna ruszył za młodzieńcami, po czym ujął jednego z nich i zaprowadził na plebanię. Drugi niestety zdołał uciec razem z puszką pieniędzy, jednak nie na długo. Powiadomieni policjanci szybko ustalili i zatrzymali drugiego złodzieja. Okazał się nim 18-latek, który wraz z 15-letnim kolegą wpadli na pomysł dokonania kradzieży. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 18-latka funkcjonariusze ujawnili skradzioną gotówkę, oraz odnaleźli porzuconą puszkę. Niemal 700 złotych wróciło  z powrotem do kościoła. Straty jakie spowodowali wyniosły około 1 tys. zł. Teraz za swój wybryk odpowiedzą przed sądem. Młodszy będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym, starszy niestety już przed karnym.

M.W.

Powrót na górę strony