Aktualności

Biłgoraj: Wprowadzały do obiegu podrobione banknoty

Data publikacji 09.11.2015

Policjanci zatrzymali dwie mieszkanki Biłgoraja w wieku 26 i 34 lat, które wprowadzały do obiegu banknoty noszące cechy falsyfikatu. Podczas kontroli drogowej nissana, przy podróżujących nim kobietach funkcjonariusze ujawnili banknoty o nominałach 20 złotych i 50 złotych, które nie posiadały żadnych cech zabezpieczających NBP, oraz znacznie różniły się od polskiego papieru banknotowego. Funkcjonariusze sprawdzają, gdzie usiłowano i wprowadzono do obrotu fałszywe pieniądze. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

     Policjanci wydziału kryminalnego biłgorajskiej jednostki na terenie miasta Biłgoraja zatrzymali do kontroli drogowej nissana, którym podróżowały dwie młode kobiety. Podczas sprawdzenia pojazdu oraz osób nim podróżujących, przy mieszkankach Biłgoraja w wieku 26 i 34 lat ujawnili 8 podrobionych banknotów o nominałach 20 i 50 złotych. Banknoty, które posiadały przy sobie nie posiadały żadnych cech zabezpieczających NBP, wydrukowane zostały na zwykłym papierze, przez co znacznie się różniły od polskiego papieru banknotowego. Obie kobiety zostały zatrzymane w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

      W wyniku czynności procesowych, funkcjonariusze ustalili, że 26 i 34 latka w ostatnim czasie usiłowały i wprowadziły do obiegu fałszywe banknoty o nominałach 20, 50 i 100 złotych w 7 punktach handlowo-usługowych na terenie miasta i gminy Biłgoraj. W chwili obecnej czynności policyjne skupiają się na ustaleniu źródła pochodzenia podrobionych pieniędzy, technice fałszerskiej (ekspertyza NBP) oraz miejsc gdzie usiłowano wprowadzić i wprowadzono do obrotu fałszywe banknoty. Przestępstwo wprowadzania do obiegu podrobionych banknotów zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

M.W.

 

Powrót na górę strony