Aktualności

Łęczna: Przewodnik psa z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 05.11.2015

Łęczyńscy policjanci systematycznie spotykają się z dziećmi i młodzieżą szkolną. Tym razem przewodnik psa służbowego ze swoim czworonożnym przyjacielem odwiedził 100 osobową grupę dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Łęcznej. Podczas prowadzonego spotkania policjanci wskazywali maluchom na zasady ogólnie pojętego bezpieczeństwa.

    Dzisiaj policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Łęcznej. Spotkanie dla przedszkolaków rozpoczęło się od pokazu tresury psa policyjnego. Pies wykonywał nie tylko słowne, ale i za pomocą gestów komendy które wydawał jego opiekun, co dla dzieci było wielkim zaskoczeniem i radością. Prezentacja czworonoga zrobiła na dzieciach niesamowite wrażenie. Przewodnik psa opowiadał o swojej pracy, podkreślał jak należy traktować zwierzęta, jak wobec niech się zachowywać.

     Ponadto funkcjonariusze rozmawiali z  dziećmi na temat prawidłowych zachowań w kontakcie z agresywnymi zwierzętami. Uświadamiali dzieciom aby bezgranicznie nie ufali każdemu napotkanemu zwierzęciu, bo nawet jeśli na pozór wygląda ,,przyjaźnie” to może być agresywny.

M.K.

Powrót na górę strony