Aktualności

Ryki: Sklepowi włamywacze w potrzasku

Data publikacji 05.11.2015

Policjanci z Dęblina ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do sklepu. Poszkodowany właściciel oszacował straty na kwotę 9 tys. zł. Dwaj 18-latkowie za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzeń doszło w nocy z 30 października na 1 listopada br. w Dęblinie. Nieznany wtedy sprawca wybił szybę w oknie wystawowym, po czym dostał się do wewnątrz.                     Z pomieszczeń kradł wszystko co wpadło mu w ręce. Oprócz pieniędzy skradł także wyroby alkoholowe. Pokrzywdzony oszacował  straty na kwotę  około 500 złotych.

Policjanci z Dęblina  zajęli się sprawą. Wczoraj ustalili i  zatrzymali sprawców. Okazali się nimi dwaj 18-latkowie, mieszkańcy gminy Stężyca. Włamywacze trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali.

Mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed teraz przed sądem. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

J.W.

Powrót na górę strony