Aktualności

Zamość: Nietrzeźwa matka

Data publikacji 04.11.2015

Pod zarzutem naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza do policyjnego aresztu trafiła 29-letnia mieszkanka gm. Zamość. Kobieta podczas interwencji dotyczącej sprawowania opieki w stanie nietrzeźwości nad dzieckiem, ugryzła dzielnicowego w przedramię. 29-latka w organizmie miała ponad dwa promile alkoholu. Teraz ze swojego postępowania 29-latka tłumaczyć się będzie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za popełniony czyn grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

    Wczoraj po południu dzielnicowy zamojskiej komendy wezwany został na interwencję do jednego z mieszkań w gm. Zamość. Jak wynikało ze zgłoszenia, 29-letnia kobieta sprawująca opiekę nad dwuletnim dzieckiem  znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Podczas interwencji kobieta zachowywała się agresywnie. Nie reagowała na polecenia funkcjonariusza. Z uwagi na jej zachowanie i stwierdzony stan nietrzeźwości - 29-latka w organizmie miała ponad dwa promile alkoholu, dzielnicowy podjął decyzję o przewiezieniu kobiety do izby wytrzeźwień. Interwencja zakończyła się jednak zatrzymaniem 29-latki w policyjnym areszcie. Trafiła tam pod zarzutem naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Podczas bowiem próby umieszczenia kobiety w radiowozie pogryzła ona interweniującego funkcjonariusza.

    Teraz ze swojego postępowania 29-letnia mieszkanka gm. Zamość tłumaczyć się będzie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za popełniony czyn grozić może kara do  3 lat pozbawienia wolności.

J.K.

Powrót na górę strony