Aktualności

Hrubieszów: Akcyza w samochodzie

Data publikacji 04.11.2015

Policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach zatrzymali wczoraj podczas rutynowej kontroli drogowej osobowe audi, w którym jak się okazało, przewożono ponad tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 30-letni kierowca z Lubartowa wraz z 21-letnim pasażerem z Łęcznej zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz odpowiedzą za przestępstwo karno skarbowe.

Wczoraj w miejscowości Uchanie policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach zatrzymali kierującego audi do rutynowej kontroli drogowej. Po sprawdzeniu przez policjantów pojazdu, okazało się, że w przewożonych pudełkach i siatkach znajdują się papierosy różnych marek, bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczyli ponad 1000 paczek papierosów.

Jak się okazało jadący samochodem 30-letni mieszkaniec Lubartowa i 21-letni mieszkaniec Łęcznej odpowiadali już wcześniej za podobne przestępstwo. Wobec 30-letniego mieszkańca Lubartowa w ubiegłym miesiącu skierowano do sądu akt oskarżenia. Wówczas również przewoził ponad 600 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Teraz razem ze swoim 21-letnim kompanem odpowiedzą za przestępstwo karno skarbowe.

EK

Powrót na górę strony