Aktualności

Łęczna: Uważajmy na oszustów

Data publikacji 30.10.2015

Dwoje mieszkańców gminy Milejów w wieku 79 i 91 lat straciło swoje oszczędności po tym jak do swoich domów wpuścili nieznane osoby. Nieznajomy twierdził, że ,,rozdaje rzeczy za darmo dla ludzi , którzy wierzą w Boga” bądź podawał się za lekarza. Pomimo licznych ostrzeżeń policji tego typu zdarzenia niestety nadal się powtarzają. Wyobraźnia oszustów nie zna granic, prześcigają się w sposobach działania. Wymyślają ciągle nowe historie, które pozwalają im bezwzględnie wykorzystywać starsze osoby.

Wczoraj łęczyńscy policjanci zostali zaalarmowani o dwóch przypadkach kradzieży pieniędzy do których doszło na terenie gminy Milejów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na teren posesji 79 – letniej kobiety przyjechał samochód. Z auta wysiadł nieznany mężczyzna i kobieta. Twierdzili, że ,,rozdają rzeczy za darmo, dla ludzi, którzy wierzą w Boga”. 79 – latka wraz z mężczyzną poszła do jego auta obejrzeć oferowane rzeczy. Mężczyzna wręczył jej buty oraz komplet pościeli. Kiedy 79 – latka wrócił do domu po pieniądze wówczas nieznajomi odjechali. Kobieta sprawdziła swoją torebkę i wtedy okazało się, że straciła 850 zł.

Ofiarą oszustów padł również 91 – letni mężczyzna. Na teren jego posesji również przyjechał samochód. Po chwili do domu przyszedł mężczyzna. Twierdził, że jest lekarzem i zaczął ,,badać” 91 – latka, dotykając rękoma okolice klatki piersiowej. Następnie obaj wyszli na dwór. Nieznany mężczyzna z samochodu wyjął dwie ściereczki kuchenne i wręczył je staruszkowi po czym odjechał. Jaka się później okazało, 91 – latek w kieszeni koszuli miał 300 zł. które stracił podczas prowadzonego ,,badania”.

Policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny apelują o rozsądek i ostrożność. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych. Apelujemy również do wszystkich, którzy mieszkają w sąsiedztwie starszych, samotnych ludzi, bądź mają takie osoby w rodzinie! Uprzedźmy je o technikach działania jakimi posługują się oszuści.

MK

Powrót na górę strony