Aktualności

Biłgoraj: Z kradzioną wiatrówką na zakupach

Data publikacji 30.10.2015

Policjanci zatrzymali 24-latka z Biłgoraja przy którym ujawnili wiatrówkę, którą nad wyraz eksponował za paskiem od spodni będąc w sklepie. Zaniepokojenie klientów i personelu sklepu spowodowało zawiadomienie policji. Jak się okazało pistolet najprawdopodobniej pochodził z kradzieży z włamaniem z jednego z marketów. Z kolei w tej sprawie zarzuty usłyszało 3 mężczyzn, w wieku od 18-26 lat z Biłgoraja, którzy kilka dni temu dokonali włamania do szklanej gabloty sklepowej marketu budowlanego, z której ukradli 5 sztuk wiatrówek i rewolwerów na gumowe kulki.

Jeden z biłgorajskich sklepów, odwiedził dziwnie zachowujący się młody mężczyzna, który eksponował za paskiem od spodni broń. Zaniepokojeni uzbrojonym mężczyzną klienci oraz personel sklepu zawiadomili policję. Funkcjonariusze zatrzymali 24-latka, który jak się okazało miał przy sobie wiatrówkę, pochodzącą najprawdopodobniej z kradzieży z włamaniem z jednego z biłgorajskich marketów. Przy 24-latku funkcjonariusze ujawnili ponadto markowe spodnie wartości 200 zł, które skradzione zostały z kolei z innego sklepu na terenie Biłgoraja. 24-latek został zatrzymany do wyjaśnienia.

Ponadto jak ustalili funkcjonariusze, w ostatnim czasie w jednym z marketów budowlanych, z gabloty sklepowej skradziono 5 sztuk broni pneumatycznej i rewolwerów na gumowe kulki. W tej sprawie zarzuty usłyszeli już 3 mieszkańcy Biłgoraja w wieku 18, 23 i 26 lat, którzy 26 października br., włamali się do szklanej gabloty, z której skradli pistolety. Sprawcy kradzieży w przeszłości byli już notowani za podobne przestępstwa. Straty na jakie narazili sklep wyniosły ponad 1,5 tys. zł. Policjanci wyjaśniają szczegóły tych zdarzeń.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

MW

Powrót na górę strony