Aktualności

Łuków: 14-latkowie zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierowcy

Data publikacji 28.10.2015

2,15 promila alkoholu miał w organizmie 57-letni kierowca samochodu marki Daewoo Matiz. Nietrzeźwemu mężczyźnie dalszą jazdę autem uniemożliwili dwaj młodzi chłopcy. Schowali kluczyki od pojazdu i zadzwonili na Policję.

    Wczoraj po godzinie 15 do dyżurnego łukowskiej komendy Policji zadzwonił młody chłopiec, i powiedział że w miejscowości Stanin w okolice sklepu przyjechał samochód marki Daewoo Matiz, a jego kierujący jest prawdopodobnie pod działaniem alkoholu. We wskazane miejsce natychmiast udali się policjanci. Zastali tam opisywane auto, i siedzącego za kierownicą mężczyznę. Przy samochodzie znajdowali się dwaj 14-letni chłopcy, którzy powiedzieli policjantom, że to oni dzwonili do dyżurnego Komendy Policji w Łukowie. Chłopcy mówili, iż widzieli jak mężczyzna ten przyjechał samochodem w okolice sklepu. W ich obecności mężczyzna po wyjściu z auta prawie przewrócił się, a idąc mocno zataczał się. Chłopcy domyślili się, że może on być nietrzeźwy i dlatego zadzwonili na Policję.

    Rezolutni chłopcy zauważyli, że w stacyjce samochodu kierowca pozostawił kluczyki. Wpadli na pomysł, by zabrać kluczyki i w ten sposób nie dopuścić do jazdy nietrzeźwego mężczyznę. Jak pomyśleli tak zrobili. Gdy nietrzeźwy mężczyzna powrócił do swego auta bardzo zdziwił się brakiem kluczyków w stacyjce. Chłopcy cały czas byli w pobliżu auta, nie pozwolili oddalić się nietrzeźwemu do czasu przyjazdu policjantów.

    Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy matiza. Po badaniach okazało się, że w jego organizmie znajdowało się od 1,94 do 2,15 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce mężczyzna za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

    Mundurowi podziękowali 14-latkom za wzorową postawę. Chłopcy powiedzieli, że wielokrotnie słyszeli apele policjantów o reagowanie na nietrzeźwych kierowców i jakiekolwiek działania które skutecznie powstrzymają nietrzeźwych od jazdy wszelkimi pojazdami.

MJ.

Powrót na górę strony