Aktualności

Ryki: Nietrzeźwa matka

Data publikacji 28.10.2015

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 39-letnia kobieta, która opiekowała się swoim sześciomiesięcznym synkiem. Nietrzeźwa matka została zatrzymana. Dziecko trafiło pod opiekę członków rodziny. Policjanci sprawdzają czy swoim zachowaniem 39-latka nie naraziła dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia.

    Wczoraj w południe oficer dyżurny  dęblińskiego komisariatu  otrzymał informację, że w jednym z mieszkań przy ul. Michalinowskiej nietrzeźwa kobieta zajmuje się dzieckiem. Przybyli na miejsce funkcjonariusze w mieszkaniu zastali 6 miesięczne niemowlę oraz jego 39-letnią matkę. Badanie stanu trzeźwości 39-latki wykazało, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

   Malec został oddany pod opiekę rodziny, zaś nietrzeźwa matka zatrzymana. Policjanci sprawdzają czy swoim zachowaniem 39-latka nie naraziła dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia.

   Policja apeluje o rozwagę i przypomina, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Po jego spożyciu traci się zdolność koncentracji, poczucie rzeczywistości oraz  zdecydowanie wydłużą się zdolność reakcji. Osoby upojone alkoholem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które wymagają ciągłej kontroli. Nietrzeźwi rodzice mogą narazić swoje dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, za co w myśl obowiązujących przepisów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

J.W.

Powrót na górę strony