Aktualności

Łęczna: Sierżant Dzik uczył bezpieczeństwa przedszkolaków

Data publikacji 26.10.2015

Łęczyńscy policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Filialnego w Nowogrodzie oraz Przedszkola Samorządowego w Milejowie. W spotkaniu ze stróżami prawa wzięła udział ponad 130 – osobowa grupa przedszkolaków, a także nauczyciele. Policjantom w prowadzonych pogadankach pomagał Sierżant Dzik. Jego zadaniem jest kształtowanie wśród najmłodszych wizerunku policjanta jako osoby przyjaznej dzieciom, otwartej na ich problemy oraz dbającej o ich bezpieczeństwo.

Policjanci z łęczyńskiej komendy dbają o to, aby wpajać już od najmłodszych lat podstawowe zasady bezpieczeństwa. Edukacja w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa to jeden z głównych priorytetów policji. Dlatego też funkcjonariusze odwiedzają dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli na terenie powiatu. Dzisiaj policjanci wybrali się z wizytą do Przedszkola Filialnego w Nowogrodzie oraz Przedszkola Samorządowego w Milejowie. W spotkaniu z policjantami udział wzięła ponad 130 – osobowa grupa dzieci oraz nauczyciele.

Dzisiaj policjantom w prowadzonych pogadankach pomagał Sierżant Dzik – maskotka łęczyńskiej policji. Jego zadaniem jest kształtowanie wśród najmłodszych wizerunku policjanta jako osoby przyjaznej dzieciom, otwartej na ich problemy oraz dbającej o ich bezpieczeństwo. Sierżant Dzik zyskał sobie sympatię wszystkich dzieci.

Stróże prawa wskazywali maluchom jak bezpiecznie poruszać się po drodze np. podczas spaceru z ich opiekunami, co należy zrobić żeby przejść na drugą stronę drogi. Wskazywali na zagrożenia w kontaktach z nieznajomymi czy agresywnymi czworonogami. Podkreślali w jaki sposób dzieci powinny podróżować samochodem. Funkcjonariusze tłumaczyli jak ważne jest zakładanie elementów odblaskowych.

Na zakończenie spotkań dzieci z wielkim entuzjazmem pozowały do zdjęć w policyjnej czapce przytulając maskotkę – Sierżanta Dzika.

MK

Powrót na górę strony