Aktualności

Biłgoraj: Nietrzeźwy ojciec przewoził dzieci,

Data publikacji 26.10.2015

Mający ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie 39-letni mężczyzna wpadł na gorącym uczynku kierowania pojazdem. Podczas kontroli drogowej volkswagena we Frampolu okazało się, że jego kierowca przewozi także dwoje dzieci, w wieku 11 i 14 lat. Nieletni przekazani zostali pod opiekę matki. Jak ustalili policjanci, nieodpowiedzialny ojciec nie posiadał uprawnień do kierowania, które to utracił za podobne przestępstwo.

Policjanci zatrzymali samochód  do kontroli drogowej w sobotę wieczorem na drodze W835 we Frampolu.  Volkswagenem podróżowały 3 osoby, kierujący oraz dwoje nieletnich dzieci. Za kierownicą siedział 39-latek z gm. Frampol, który jak się okazało po zbadaniu stanu trzeźwości, był pijany. Jak wskazało urządzenie, mężczyzna  miał ponad 2,2 promila alkoholu. 39-latek w tym stanie przewoził dwoje swoich dzieci w wieku 11 i 14 lat. O tym fakcie  powiadomiono matkę, pod opiekę której przekazano dzieci. Policjanci ustalili, że nieodpowiedzialny ojciec nie posiada także uprawnień do kierowania pojazdami, które to utracił za podobne przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kierującemu uniemożliwiona została dalsza jazda, a jego sprawa skierowana została do sądu.

Zgodnie z kodeksem karnym kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

M.W.

Powrót na górę strony