Aktualności

Kraśnik: Zachwycały się kwiatami, skradły 7 tys. zł.

Data publikacji 23.10.2015

Ponad 7 tys. złotych straciła mieszkanka Kraśnika, która wpuściła do domu dwie nieznane jej kobiety. Wcześniej te zaczepiły ją pod blokiem zachwycając się jej nowo zakupionymi sztucznymi kwiatami. Wykazując rzekomą ciekawość poszły za właścicielką bukietów aż do jej mieszkania. Kiedy jedna zagadywała ją o adres kwiaciarni, druga plądrowała szafki. Teraz złodziejek poszukują policjanci.

Z relacji poszkodowanej wynika, że w miniony wtorek  wracając do domu z nowo zakupionymi sztucznymi kwiatami, przed klatką bloku zaczepiły ją dwie obce kobiety w wieku ok. 40 lat. Podziwiając kwiaty, które niosła w rękach, weszły razem z nią do mieszkania. Jedna oglądała dokonany zakup i dopytywała się o adres i  drogę do sklepu. Druga zaś przeszukując szafki dokonała kradzieży pieniędzy w kwocie 7100 zł.

Policjanci poszukują  kobiet i jednocześnie po raz kolejny apelują o ostrożność i ograniczone zaufanie w kontaktach z nieznajomymi.

Nie ufajmy obcym! Pamiętajmy, że przestępcy są przebiegli a ich ofiarami są najczęściej osoby starsze. Apel ten kierujemy przede wszystkim do osób samotnych, starszych, które nierzadko wpuszczają do swoich mieszkań osoby podające się za pracowników spółdzielni, gazowni, przedstawicieli handlowych oferujących tanie towary czy rzekomych dalekich krewnych. Przestępcy wykorzystują ludzką ufność i otwartość.

Zachowajmy czujność i ograniczone zaufanie do osób, których nie znamy. W przypadku nawet najmniejszych wątpliwości należy kontaktować się niezwłocznie z Komendą Powiatową Policji w Kraśniku, tel. 997 lub  112.

DW-B.

 

 

Powrót na górę strony