Aktualności

Łęczna: Śmiertelne potrącenie pieszego

Data publikacji 22.10.2015

Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Ludwinów gm. Cyców. 64 – letni mieszkaniec gm. Cyców został potrącony przez kierującego autobusem marki Dab. Niestety pieszy w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Apelujemy o ostrożność na drodze.

    Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 19.00 w miejscowości Ludwinów gm. Cyców. Z wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że kierujący autobusem marki Dab potrącił 64 – letniego pieszego. Mężczyzna poruszał się w terenie zabudowanym po nieoświetlonej drodze. Miał na sobie ciemne ubranie, nie posiadał elementów odblaskowych,. Niestety pieszy wskutek poniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia.

    Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 57 – letniego mieszkańca gm. Cyców, kierującego autokarem. Mężczyzna był trzeźwy. Ciało pieszego zostało przetransportowane do zakładu medycyny sądowej celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

     Okoliczności tego wypadku ustalają łęczyńscy policjanci i apelują o ostrożność na drogach. Teraz kiedy zmierzch zapada coraz wcześniej, a warunki pogodowe są coraz gorsze, piesi i rowerzyści bez elementów odblaskowych są mało widoczni. Pamiętajmy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Zachęcamy również o używanie odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie poruszamy się pieszo. Nośmy odblaski nie po to, aby uniknąć mandatu, ale po to by być widocznym i zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

 

 

Powrót na górę strony