Aktualności

Łęczna: Stracił prawo jazdy

Data publikacji 20.10.2015

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu mieszkańcowi gm. Uścimów. Młody kierowca niedostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w pojazd marki Opel Vectra powodując zepchniecie tego auta oraz pojazdu renault stojącego przed vectrą. W wyniku tego zderzenia do szpitala został przewieziony pasażer renault. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Apelujemy o ostrożność na drogach.

     Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w miejscowości Podzamcze gm. Łęczna. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Mazda 19-letni mieszkaniec gm. Uścimów niedostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył stojącego na drodze samochodu marki Opel Vectra, którym kierował również 19-letni mieszkaniec gm. Uścimów. W wyniku tego zderzenia do przydrożnego rowu została zepchnięta vectra oraz stojący przed nim samochód marki Renault Thalia, który miał zamiar wykonać manewr skrętu na posesję.

    Kierująca renault to 50-letnia mieszkanka gm. Łęczna. Do szpitala w Łęcznej został przewieziony 24-letni pasażer renault. Po udzielonej pomocy medycznej został zwolniony do domu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

    Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia podjęli decyzję o zatrzymaniu uprawnień do kierowania sprawcy kolizji drogowej - kierującemu pojazdem marki Mazda, który zlekceważył podstawowe zasady ruchu, powodując zagrożenie dla uczestników ruchu.

    Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i kierowanie się zasadami bezpieczeństwa. Nasze bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni oraz dostosowania zachowań do warunków panujących na drodze.

M.K.

Powrót na górę strony