Aktualności

Łęczna: Zatrzymani za podpalenie dwóch samochodów

Data publikacji 19.10.2015

Łęczyńscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Łęcznej w wieku 20 i 32 lat. Zatrzymani mężczyźni mogą mieć związek z podpaleniem dwóch samochodów marki Hyunday i Audi 80, zaparkowanych na parkingach niestrzeżonych na osiedlu Samsonowicza w Łęcznej. Wstępne straty zniszczeń aut zostały oszacowane na kwotę45 tys. zł. Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

    Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 23.00. Dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenia, że na jednym z niestrzeżonych parkingów na osiedlu Samsonowicza w Łęcznej pali się samochód osobowy. Na miejsce zdarzenia strażacy prowadzili akcje gaśniczą pojazdu marki Hyunday. Po chwili okazało się, że kilka ulic dalej pali się kolejny samochód. Po przybyciu na miejsce policjanci rozpoczęli gaszenie pojazdu marki Audi 80. Następnie na miejsce przybyli strażacy i rozpoczęli akcje gaśniczą. Wstępne straty zostały oszacowane na kwotę 45 tys. zł. Ponadto uszkodzeniu uległy dwa inne pojazdy zaparkowane obok płonących aut.

    Podczas prowadzonych czynności w tej sprawie policjanci kilka ulic dalej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z tymi podpaleniami. Okazali się nimi mieszkańcy Łęcznej w wieku 20 i 32 lat. Byli pijani. 20 – latek miał blisko 2,30 promila alkoholu w organizmie z kolei jego kompan ponad 3 promile. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnej celi. Kiedy wytrzeźwieją policjanci będą wykonywać z nimi dalsze czynność i ustalać ich udział w tym zdarzeniu.

M.K.

Powrót na górę strony