Aktualności

Włodawa: Wizyta policjantów w przedszkolu

Data publikacji 16.10.2015

Policjanci z Włodawy i Urszulina w tym tygodniu odwiedzili Punkt Przedszkolny w Wyrykach oraz Przedszkole w Urszulinie. Przypomnieli najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze,  najważniejsze znaki drogowe oraz algorytmy zachowania podczas sytuacji kryzysowych.  Niewątpliwie spotkania w przedszkolach w przystępny sposób przybliżyły dzieciom zasady ruchu drogowego.

W tym tygodniu policjanci z Włodawy i Urszulina udali się do Punktu Przedszkolnego w Wyrykach oraz Przedszkola w Urszulinie by porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie. Maluchy chętnie słuchały rad mundurowych na temat zasad poruszania się po drodze, przewożenia dzieci w samochodzie czy wzywania służb ratunkowych. Najmłodsi poznali też najważniejsze grupy znaków drogowych. Oprócz tego dzieci ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych oraz stosowanie się do sygnalizatora świetlnego. Maluchy z chęcią obejrzały też film profilaktyczny pt. "Bezpieczeństwo na drodze". Każde dziecko mogło zobaczyć z bliska najważniejsze przybory, którymi posługuje się policjant w codziennej służbie oraz przymierzyć czapkę policyjną. 

Na zakończenie spotkania dzieci z Punktu Przedszkolnego w Wyrykach otrzymały serduszka promujące przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz  zrobiły  pamiątkowe zdjęcie z policjantem.

 

E.T.

Powrót na górę strony