Aktualności

Biała Podl: Motocyklista nie żyje, lekarze wałczą o życie jego pasażera

Data publikacji 15.10.2015

Policjanci z Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj w rejonie Konstantynowa. W wyniku zderzenia ciągnika rolniczego Ursus z przyczepą i motocykla Suzuki śmierć na miejscu poniósł 17-latek kierujący jednośladem, a jego 15-letni pasażer walczy o życie

Do wypadku doszło wczoraj po południu na drodze wojewódzkiej W-811. Z wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący motocyklem Suzuki uderzył w lewe koło jednoosiowej przyczepy ciągnika rolniczego wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej w lewo. Ciągnikiem rolniczym kierował 70-letni mieszkaniec gm. Konstantynów. Mężczyzna był trzeźwy.

W następstwie zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 17-letni mieszkaniec pow. łosickiego kierujący motocyklem, a jego 15-letni pasażer z ciężkimi obrażeniami ciała przebywa w szpitalu. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia ustalono, że 17-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, a pojazd, którym się poruszał nie miał polisy OC. Z kolei ciągnik rolniczy nie miał aktualnym badań technicznych. Obaj motocykliści byli w hełmach ochronnych.

Powrót na górę strony