Aktualności

Łęczna: Policyjne działania - "Fotelik"

Data publikacji 14.10.2015

Łęczyńscy policjanci przeprowadzili działania pn. „Fotelik”. Celem tego typu przedsięwzięcia jest przede wszystkim uświadomienie kierującym jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów poprzez używanie fotelików oraz pasów bezpieczeństwa. Podczas prowadzonych działań w okolicach przedszkola w Milejowie policjanci skontrolowali blisko 60 pojazdów. Na 7 kierujących nałożone zostały mandaty karne za niewłaściwe przewożenie dzieci - brak urządzeń ochronnych do przewożenia dzieci oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.

    Podczas prowadzonych działań policjanci w okolic przedszkola w Milejowie sprawdzali w jaki sposób do placówek przewożone są dzieci. W trakcie każdej kontroli pojazdu policjanci sprawdzali czy dzieci podróżują w fotelikach i czy są prawidłowo zapięte pasami bezpieczeństwa. Tego typu działania to doskonała okazja aby przypomnieć dorosłym, że do ich obowiązku należy dbanie o bezpieczeństwo dzieci podczas podróży.

    Podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali blisko 60 pojazdów. Niestety dzisiejsza akcja potwierdziła, że kilku zmotoryzowanych rodziców nie pamięta o bezpieczeństwie najmłodszych. Na 5 kierujących nałożone zostały mandaty karne za niewłaściwe przewożenie swoich pociech - brak urządzeń ochronnych do przewożenia dzieci. Ponadto nałożono dwa mandaty karne za nieprzestrzeganie obowiązku  jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

M.K.

Powrót na górę strony