Aktualności

Biała Podl: Zmarł pasażer nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 14.10.2015

Wczoraj w miejscowości Lachówka Duża, na trasie krajowej nr 2 doszło do wypadku spowodowanego przez nietrzeźwego kierowcę mercedesa. Mężczyzna wyprzedzając kolumnę pojazdów, najpierw zderzył się z innym samochodem, po czym wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Niestety pomimo prowadzonej w szpitalu akcji reanimacyjnej lekarzom nie udało się uratować 66-letniego pasażera mercedesa.

Do wypadku doszło wczoraj po południu na wysokości miejscowości Lachówka Duża. Kierujący mercedesem 53-letni mieszkaniec gm. Terespol, zdecydował się na manewr wyprzedzania kolumny pojazdów, wymuszając w ten sposób pierwszeństwo przejazdu dla prawidłowo jadącej z przeciwnej strony skody, kierowanej przez mieszkankę tej samej gminy. W następstwie bocznego zderzenia pojazdów mercedes zjechał do rowu i uderzył w przydrożne drzewo.

W wyniku zderzenia 66–letni pasażer mercedesa (zam. gm. Terespol) z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie podczas prowadzonej akcji reanimacyjnej zmarł. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że 53-latek ma w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna wsiadł za kierownicę auta w trakcie obowiązującego do 2017 roku trzyletniego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, orzeczonego właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu. Kierowca po przeprowadzeniu badań medycznych został osadzony w policyjnym areszcie. Jadące skodą dwie kobiety nie odniosły poważniejszych obrażeń ciała.

J.J.

 

Powrót na górę strony