Aktualności

Ryki: Nietrzeźwy kierujący ciągnikiem

Data publikacji 13.10.2015

Mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu kierował ciągnikiem rolniczym. Nie posiadał uprawnień, dokumentów pojazdu, oświetlenia oraz stworzył zagrożenie dla innego uczestnika ruchu. Nietrzeźwym okazał się 34-letni mieszkaniec pow. łukowskiego. Wkrótce za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 17.00 w miejscowości Stare Zadybie gm. Kłoczew. Oficer dyżurny ryckiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące zatrzymania kierowcy ciągnika rolniczego, który miał być pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Okazało się, że kilka minut wcześniej mieszkańcy pow. garwolińskiego poruszając się samochodem osobowym zauważyli ciągnik rolniczy jadący z naprzeciwka. Mimo zmroku pojazd nie miał włączonych świateł mijania. Gdy samochód dojeżdżał do ciągnika ten wykonał manewr skrętu w lewo czym zmusił kierującego osobówką do gwałtownego hamowania. Do ciągnika podczepiona była przyczepa wypełniona drewnem. Osoby poruszające się samochodem osobowym pojechały za ciągnikiem i po kilkudziesięciu metrach uniemożliwiły kierowcy dalszą jazdę. Oprócz kierowcy w kabinie znajdował się jeszcze pasażer. Od obydwu panów czuć było silną woń alkoholu.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego ciągnikiem 34-latka, mieszkańca powiatu łukowskiego. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania ciągnikiem oraz wymaganych dokumentów. Pasażer ciągnika także miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

34-latek trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień, bez oświetlenia oraz wymaganych dokumentów . Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Na pochwałę zasługuje postawa mieszkańców powiatu garwolińskiego, którzy uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy ciągnika rolniczego. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców. Ponadto apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o używanie oświetlenia oraz elementów odblaskowych, szczególnie teraz gdy zmrok zapada bardzo wcześnie, ponieważ osoba widoczna to osoba bezpieczna.

J.W.

Powrót na górę strony