Aktualności

Włodawa: Rozmawiali o bezpieczeństwie

Data publikacji 12.10.2015

Dzisiaj policjanci odwiedzili Zespół Szkół w Urszulinie oraz klasę technikum informatycznego ZSZ Nr 1 we Włodawie. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas poruszania się w drodze do szkoły oraz zasadach zachowania podczas sytuacji stresowych. W szkole średniej poruszono natomiast temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Na spotkaniu uświadomiono młodym ludziom, że wybory których dokonują teraz mają wpływ na ich dorosłe życie.

     Dzisiaj mundurowi odwiedzili kolejne placówki oświatowe by porozmawiać o bezpieczeństwie. Dzielnicowi  z komisariatu w Urszulinie przeprowadzili spotkanie w oddziałach zerowych Zespołu Szkół w Urszulinie. Mundurowi przede wszystkim omówili najważniejsze zasady korzystania z dróg publicznych. Na spotkaniu poruszono także bezpieczeństwo dzieci w czasie dni wolnych od zajęć szkolnych, zadania Policji i innych służb ratunkowych oraz algorytmy  zachowania podczas  sytuacji kryzysowych.

    Dzisiaj odbyło się także spotkanie policjantki z młodzieżą technikalną z ZSZ nr 1 we Włodawie. Spotkanie poświęcone było odpowiedzialności prawnej nieletnich. Policjantka omówiła podstawowe pojęcia związane ze sprawami nieletnich oraz konsekwencje związane z czynami popełnionymi przez osoby ponizej 18 roku życia. Wyjaśniono także uczniom, że nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym i określone zachowania w stosunku do pedagogów są naganne nie tylko moralnego punktu widzenia ale i pod względem prawnym. Policjantka przypomniała też zmiany w Ustawie o Przeciwdziałanie Narkomanii i konsekwencje prawne związane z nowymi substancjami psychoaktywnymi. Na zakończenie omówiono przepisy regulujace spożywanie alkoholu i palenie tytoniu.

    Niewątpilwie spotkanie z  policjantką uświadomiło młodym ludziom, że już teraz ich decyzje mogą mieć wpływ na ich dalsze życie. Bowiem czasami za "błędy młodości" można zapłacić bardzo wysoką cenę, a znajomość przepisów prawnych może pozwolić uniknąć wielu problemów.

E.T.

Powrót na górę strony