Aktualności

Ryki: 18-latki potrącone na przejściu dla pieszych

Data publikacji 11.10.2015

Policjanci ustalają szczegóły wypadku, do którego doszło w piątek na ul. Żytniej w Rykach, gdzie kierująca osobową toyotą nie udzieliła pierwszeństwa kobietom na przejściu dla pieszych. Jak wynika z wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego, przed pasami zatrzymał się inny pojazd, który przepuszczał przechodniów. Kierująca toyotą ominęła ten samochód i wtedy doszło do potrącenia. W wyniku zdarzenia do szpitala z obrażeniami ciała trafiły dwie 18-letnie mieszkanki gminy Ryki. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

    Do groźnie wyglądającego zdarzenia  doszło w piątek  przed godz. 13.00 na ul. Żytniej w Rykach. Jak  ustalili policjanci, kierująca osobową toyotą  52-letnia mieszkaniec pow. garwolińskiego potrąciła na pasach pieszych. Na miejscu panowały bardzo dobre warunki pogodowe. Przed pasami zatrzymał się inny pojazd, który przepuszczał przechodniów. Kobieta ominęła ten samochód i wtedy doszło do potrącenia. W wyniku zdarzenia do szpitala z obrażeniami ciała trafiły dwie 18-letnie mieszkanki gminy Ryki. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

    Przez godzinę odbywał się ruch wahadłowy. Kierującej toyotą za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymane zostało prawo jazdy. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Policjanci ustalają szczegóły zdarzenia. Apelują również do kierowców o ostrożną, rozważną i bezpieczną jazdę, gdyż chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

J.W.

Powrót na górę strony