Aktualności

Włodawa: 15-latka potrącona przez samochód

Data publikacji 09.10.2015

Włodawscy policjanci wyjaśniają przyczyny zdarzenia drogowego w m. Hańsk Pierwszy. Wstępne ustalenia wskazują, że 15-letnia rowerzystka skręcając w drogę podporządkowaną została uderzona przez wyprzedzające ją volvo, którym kierował 19-latek z gm. Hańsk. Dziewczyna została przewieziona do szpitala z obrażeniami ciała. Policjanci apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę.

Wczoraj ok. godz. 8:00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki w m. Hańsk Pierwszy. Patrol Ruchu Drogowego wstępnie ustalił, że 15-latka podróżująca rowerem w kierunku m. Dubeczno skręcała w lewo w drogę podporządkowaną. Za nią jechał pojazd Volvo, który podczas wykonywania manewru wyprzedzania zderzył się z rowerzystką.

 

15-latka została przewieziona do miejsca zamieszkania przez świadka zdarzenia. Następnie wezwano pogotowie ratunkowe, które przetransportowało dziewczynę do szpitala. Kierujący po rozmowie z rowerzystką oraz świadkiem oddalił się z miejsca zdarzenia. Badanie na zawartość alkoholu w organiźmie wykazało, że uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

 

Teraz policjanci ustalają wszystkie szczegółowe okoliczności zdarzenia oraz apelują o ostrożność podczas poruszania się po drogach zwłaszcza do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Bowiem motocykliści, rowerzyści czy piesi należą do użytkowników drogi, którzy są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z samochodem. Ponadto w okresie jesienno-zimowym znacznie pogarszają się warunki atmosferyczne, dlatego  zadbajmy o własne bezpieczeństwo i pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania do pozostałych uczestników ruchu drogowego.

 

E.T.

Powrót na górę strony