Aktualności

Włodawa: Z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 09.10.2015

Wczoraj włodawscy policjanci odwiedzili Przedszkole Specjalne. Podczas spotkania przypomniano dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach publicznych oraz znaki drogowe. Najmłodsi ćwiczyli też prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych oraz stosowanie się do sygnalizatora świetlnego. Maluchom bardzo podobała się zabawa w odgadywanie przyborów policjanta oraz kierowanie ruchem. Spotkanie w przedszkolu było doskonałą okazją do powtórzenia zasad ruchu drogowego.

Wczoraj włodawscy policjanci odwiedzili Przedszkole Specjalne we Włodawie. W spotkaniu uczestniczyło ok. 20 dzieci z przedszkola oraz klas II Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie. Na spotkaniu mundurowi omówili najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach publicznych. Dzieci ćwiczyły także  prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych oraz stosowanie się do sygnalizatora świetlnego. Obejrzano również film profilaktyczny "Bezpieczeństwo na drodze". Oprócz tego omówiono najważniejsze grupy znaków drogowych i ćwiczono rozpoznawanie ich na specjalnie przygotowanych makietach. Na koniec przeprowadzono zabawę na odgadnięcie jakie przybory  są potrzebne policjantowi  w codziennej służbie. Dzieci mogły także "pobawić się" w policjanta gdy przymierzyły  czapkę policyjną i uczyły się kierować ruchem.

Spotkaniu w przedszkolu było nie tylko doskonałą okazją do powtórzenia zasad ruchu drogowego ale i dostarczyło wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy na twarzach dzieci.

 

E.T.

 

 

Powrót na górę strony