Aktualności

Lublin: Chciał się przygotować do zimowego sezonu?

Data publikacji 08.10.2015

Kryminalni z IV komisariatu zatrzymali 32-latka, który we wrześniu włamał się do jednej z piwnic i ukradł warty ponad 5,5 tys. złotych sprzęt narciarski. Łupem włamywacza padły m.in. deski snowbordowe, buty i wiązania, gogle a także rower. W mieszkaniu sprawcy mundurowi znaleźli część skradzionych łupów. 32-latek usłyszał zarzuty, przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Ze zgłoszenia przyjętego przez mieszkańca ul. Zana wynikało, że do włamania doszło we wrześniu. Sprawca najpierw wyrwał drzwi do piwnicy, a potem zabrał jej zawartość. Łupem padł sprzęt narciarski, taki jak: buty i wiązania do nart, narty, kilka desek snowbordowych,  gogle a także rower. Poszkodowany wycenił straty na ponad 5,5 tys. złotych.

Sprawą ustalenia włamywacza zajęli się kryminalni z IV komisariatu. Do wczoraj cieszył się wolnością. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Lublina. W jego mieszkaniu mundurowi znaleźli część pochodzących z włamania łupów.

Mężczyzna przyznał się do winy i wyraził skruchę oraz chęć dobrowolnego poddania się karze. Jej wymiar to 6 miesięcy pozbawienia wolności, 3 miesiące ograniczenia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody.

A.K.

Powrót na górę strony