Aktualności

Ryki: Zderzenie z motocyklem

Data publikacji 05.10.2015

Policjanci z Ryk ustalają szczegóły groźnie wyglądającego wypadku, do którego doszło w Rykach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca osobowym volkswagenem nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z motocyklem. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiło dwie osoby. Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę.

     Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj po godz. 12.00 na ul. Słowackiego w Rykach. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierująca osobowym volkswagenem 30-letnia mieszkaniec pow. garwolińskiego nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu motocyklowi. W wyniku zdarzenia do szpitala z obrażeniami ciała trafiło dwie osoby poruszające się motocyklem, 19-latka oraz jej 15-letni pasażer mieszkańcy gminy Ryki. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

     Przez kilka godzin zablokowana była droga, którą zabezpieczali policjanci. Jeden z przejeżdżających motocyklistów nie dostosował prędkości do panujących warunków, utracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się  obok policjanta. Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Miał 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

     Policjanci ustalają szczegóły zdarzenia. Apelują również do kierowców o ostrożną, rozważną i bezpieczną jazdę, gdyż chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

J.W.

Powrót na górę strony