Aktualności

Lublin: Policjanci zapobiegli nielegalnym wyścigom.

Data publikacji 04.10.2015

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego udaremnili nielegalne wyścig samochodów, do których miało dojść na ulicach Lublina. Mundurowi skontrolowali kilkanaście pojazdów, nałożyli 14 mandatów karych, za przekroczenie prędkości i zatrzymali 8 praw jazdy. Ponadto ujawnili jednego kierującego pod wpływem środków odurzających i bez uprawnień.

Do nielegalnych wyścigów miało dojść w nocy z piątku na sobotę. Po godzinie 22 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli grupę samochodów, które jadąc ulicami miasta rażąco naruszały zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jak się okazało pojazdy chciały wziąć udział w nielegalnych wyścigach ulicznych. Funkcjonariusze podjęli kontrolę kilkunastu samochodów. Mundurowi w trakcie przeprowadzonych interwencji wystawili 14 mandatów karnych, zatrzymali 8 praw jazdy oraz 4 dowody rejestracyjne. Mandaty nałożone zostały za nadmierną prędkość. 19-letni rekordzista jadący volkswagenem na liczniku miał 161 km/h przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h. Podczas kontroli policjanci ujawnili także kierowcę, który prowadził samochód pod wpływem środków odurzających i bez uprawnień do kierowania. Jego sprawa trafi do sądu.

Policja przypomina, że wyścigi uliczne są nielegalne. Branie w nich udziału, łamanie obowiązujących przepisów ruchu drogowego to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych.

 KG

Powrót na górę strony