Aktualności

Lublin: Nieletni wandale, zdewastowali ścianę swojej szkoły. Jeden z nich próbował się włamać.

Data publikacji 04.10.2015

Przed sądem dla nieletnich odpowiedzą trzej młodzi mieszkańcy Lublina. Dwaj 14-latkowie i 13-latek zdewastowali elewację szkoły do której chodzą. Najmłodszy z nich dodatkowo usiłował włamać się do budynku. Straty dyrekcja placówki wstępnie wyceniła na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Młodzi lublinianie przyznali się do zarzucanych im czynów, po czym zostali przekazani pod opiekę rodziców.

Do tych przestępstw doszło w ubiegły weekend na terenie jednej ze szkół podstawowych w dzielnicy Czechów w Lublinie. Z zawiadomienia jakie zostało złożone przez dyrekcję szkoły wynikało, że sprawcy wyrwali przęsła z ogrodzenia a następnie przy ich pomocy dopuścili się uszkodzenia ściany budynku szkoły. Doszło również do usiłowania włamania do wnętrza placówki. Wstępne straty oszacowane zostały na kilkanaście tysięcy złotych.

Pracujący nad sprawą operacyjni z V komisariatu, szczegółowo przeanalizowali sprawę. Ze zgromadzonych przez nich informacji wynikało, że sprawcami tych czynów są uczniowie tejże szkoło. Młodzi wandale zostali w piątek zatrzymani. Okazało się, że to dwaj 14-latkowie oraz 13-latek. Wszyscy trzej zostali już przesłuchani. Przyznali się, do zarzucanych im czynów. Najmłodszy z nich oprócz zarzutu uszkodzenia mienia odpowie za usiłowanie włamania.

Po czynnościach na komisariacie, wszyscy trzej zostali przekazani pod opiekę rodziców. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

KG

Powrót na górę strony