Aktualności

Kraśnik: Kolejne zarzuty dla złodzieja.

Data publikacji 02.10.2015

Policyjne dochodzenie prowadzone przez kryminalnych z Kraśnika pozwoliło na ustalenie kolejnych przestępstw dokonanych przez 19 letniego mieszkańca gm. Trzydnik Duży, zatrzymanego za kradzież CB z ciężarówek, której dokonał wraz z dwoma pomocnikami. Młody człowiek jak się okazało dokonał jeszcze kilku kradzieży, w tym piły spalinowej, roweru i skutera. Za wszystkie czyny odpowie przed sądem.

Kryminalni z Kraśnika w trakcie przesłuchań podejrzanych o kradzież radiotelefonów CB z ciężarówek ustalili, że jeden z trzech zatrzymanych młodych ludzi ma na swoim koncie również inne kradzieże. W trakcie składania wyjaśnień przyznał się, że już ponad miesiąc temu ukradł piłę spalinową należącą do jednego z mieszkańców gminy Trzydnik Duży, a przebywając w Kraśniku zabrał z pod bloku i porzucił rower oraz ukradł a następnie sprzedał skuter. Policjanci obecnie ustalają pokrzywdzonych przez młodego złodzieja. Odzyskana została już piła spalinowa, którą sprawca kradzieży sprzedał.  Zatrzymany młody przestępca usłyszał już kolejne zarzuty.

Odpowiadać karnie będą również osoby, które kupiły od przestępcy skradziony sprzęt. Za paserstwo, nawet nieumyślne grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

J.M.

Powrót na górę strony