Aktualności

Włodawa: Sms, który uratował życie

Data publikacji 30.09.2015

Dzielnicowy Komisariatu w Urszulinie – mł. asp. Daniel Mróz w poniedziałek rano otrzymał dwa smsy, z których treści wynikało, że ktoś planuje popełnić samobójstwo. Niezwłocznie przekazał tą informację do komendy we Włodawie gdzie policjanci Wydziału Kryminalnego w efekcie podjętych czynności ustalili właściciela telefonu – mieszkankę powiatu przemyskiego. Wczoraj rano patrol z Komisariatu Dubiecko zapukał do drzwi mieszkania osoby, która wysłała smsa. Okazała się nią być 27-latka. Przyznała się do wysłania smsów oraz myśli samobójczych. Powiedziała, że wysłała wiadomość na przypadkowo wybrany nr. Została zabrana do szpitala.

             W poniedziałek rano dzielnicowy komisariatu w Urszulinie otrzymał z nieznanego numeru na telefon służbowy 2 smsy, z których treści wynikało że jakaś osoba planuje popełnić samobójstwo. Mł.asp. Daniel Mróz niezwłocznie poinformował dyżurnego komendy we Włodawie.  Policjanci włodawskiego Wydziału Kryminalnego od razu rozpoczęli czynności  aby odnaleźć właściciela  telefonu. Przy pomocy funkcjonariuszy Wydziału Techniki Operacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ustalili, że osoba która korzystała z  telefonu znajduje się w okolicach Przemyśla.

            Do mieszkania właściciciela  aparatu udał się patrol z komisariatu w Dubiecku – Komenda Miejska Policji w Przemyślu. Drzwi otworzyła 27-letnia kobieta. Początkowo zaprzeczyła jakoby miała myśli samobójcze. Jednak kiedy policjanci przystąpili do sprawdzania telefonu to znaleźli notatki świadczące o planowaniu odebrania sobie życia. Oprócz tego w torebce 27-latki znajdowała się znaczna ilosć różnego rodzaju tabletek oraz żyletka. Powiedziała, że wysłała wiadomość na przypadkowo wybrany nr. Została zabrana do szpitala na konsultację medyczną. 

 

E.T.

 

 

Powrót na górę strony