Aktualności

Włodawa: Wizyta dzieci w komendzie

Data publikacji 29.09.2015

Wczoraj Komenda Powiatowa Policji we Włodawie gościła maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 1. Dzieci zobaczyły stanowisko oficera dyżurnego, pokój okazań oraz areszt. Najmłodsi odwiedzili też z-cę Komendanta Powiatowego Policji. Przedszkolakom zaprezentowano również radiowóz policyjny wraz z wyposażeniem. Na koniec dzieci podziękowały mundurowym śpiewając piosenkę o bezpieczeństwie.

    Wczoraj dzieci z Przedszkola  Miejskiego Nr 1  odwiedziły komendę Policji we Włodawie. Mundurowi rozpoczęli wycieczkę od pokazania dzieciom stanowiska kierowania. Maluchy mogły zobaczyć na czym polega praca oficera dyżurnego oraz zasiąść w fotelu z radiostacją i poczuć się jak  dyżurny komendy. Następnym punktem zwiedzania był pokój okazań. Policjanci wytłumaczyli funkcję lustra fenickiego i dzieci mogły same obserwować swoich kolegów i koleżanki nie będąc samemu widzianym. Potem pokazano najmłodszym pomieszczenia i monitoring w policyjnym areszcie. Następnie policjanci zaprowadzili dzieci do z-cy Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie – mł. insp. Romana Juszczynskiego, który przywitał się z przedszkolakami. Maluchy zadeklarowały komendantowi, że  w przyszłości też chcą zostać policjantami.

     Na zakończenie wycieczki funkcjonariusze zaprezentowali dzieciom radiowóz wraz z wyposażeniem. Dużą radość sprawiło najmłodszym wejście do pojazdu i zobaczenie go od środka. Przedszkolaki podziękowały policjantom za ciekawą wycieczkę śpiewając piosenkę o bezpieczeństwie.

 

E.T.

Powrót na górę strony