Aktualności

Lublin: Próbował rozjechać policjanta. Miał prawie 1.5 promila alkoholu w organizmie

Data publikacji 28.09.2015

Zarzuty czynnej napaści na policjanta może usłyszeć 17-latek, który wczoraj uciekał oplem omegą przez funkcjonariuszami. Około godziny 20.00 na ul. Nałęczowskiej jechał bez włączonych świateł, a jego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Po zatrzymaniu nagle ruszył próbując rozjechać policjanta. Po 20 minutach pościgu stracił panowanie nad pojazdem i przodem pojazdu wjechał do rowu. Piratem drogowym okazał się 17 latek. Badanie alkomatem wykazało prawie 1.5 promila alkoholu w organizmie.

     Przed godziną 20.00 dyżurny KMP Lublin otrzymał informację od kierowcy. Mężczyzna informował o kierującym oplem omegą, który na ul. Nałęczowskiej jedzie bez włączonych świateł, a jego styl jazdy wskazuje że może być pijany. Skierowani na ul. Nałęczowską policjanci ruchu drogowego zauważyli opisany samochód i wskazali kierującemu znaki do zatrzymania. Kierujący oplem zatrzymał samochód, lecz kiedy policjant podchodził do radiowozu, kierowca opla nagle ruszył na niego. Policjant odskoczył unikając potrącenia. Policjanci natychmiast podjęli pościg informując dyżurnego o zdarzeniu.

     Pirat drogowy rozpoczął ucieczkę w kierunku centrum. Zjeżdżał na przeciwległy pas ruch zmuszając innych kierowców do zjechania na pobocze, wymuszał pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniach, jechał z prędkością do 160 km/h. Po opuszczeniu terenu miasta uciekał przez miejscowości  Szerokie, Konopnica, Kozubczyzna, Motycz, Radawiec. W m. Kozubczyzna doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Po 20 minutach pościgu stracił panowanie nad pojazdem i przodem pojazdu wjechał do rowu. Mężczyzna zablokował drzwi i pomimo próby wyciągnięcia go z pojazdu, próbował jeszcze wycofać pomimo zastawienia przez radiowóz. Po wybiciu szyby mężczyzna został wyciągnięty na ulicę i obezwładniony.

    Piratem drogowym okazał się 17 latek. Badanie alkomatem wykazało prawie 1.5 promila alkoholu  w organizmie. 17-latek trafił do policyjnego aresztu.  Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Może odpowiedzieć za czynną napaść na policjanta.             

AF.

Powrót na górę strony