Aktualności

Biała Pod.: Policjanci migali piosenkę

Data publikacji 28.09.2015

27 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy dzień Osoby Głuchej. W Białej Podlaskiej z tej okazji powstał niezwykły projekt, w który włączyli się też policjanci. Pod patronatem Stowarzyszenia Motyl nagrany został teledysk piosenki, w której bialskie służby mundurowe językiem migowym tłumaczą jej tekst osobom głuchym i niedosłyszącym.

Pomysłodawcą projektu była pani Agnieszka Bajbak, Prezes Stowarzyszenia Motyl i wykładowca języka migowego.  Do udziału w nagraniu piosenki Tabb & Sound’N’Grace „Możesz wszystko” namówiła przedstawicieli służb mundurowych z Białej Podlaskiej. Oprócz policjantów migali strażacy, strażnicy miejscy i więzienni oraz ratownicy medyczni. Premiera teledysku była wczoraj. Data nie była przypadkowa, ponieważ 27 września to Międzynarodowy Dzień Osoby Głuchej.

Policjantów podczas nagrania reprezentowało pięcioro funkcjonariuszy na czele z Komendantem Miejskim Policji insp. Dariuszem Dudzikiem. Wszyscy po raz pierwszy mieli do czynienia z językiem migowym, ale ostateczne wykonanie specjaliści ocenili bardzo wysoko. Z informacji przekazanych przez pomysłodawców i realizatorów projektu wynika, że teledysk zbiera pozytywne recenzje osób, do których był skierowany.

 

link do piosenki:  http://psgin-motyl.blogspot.com/

JJ

Powrót na górę strony