Aktualności

Włodawa: Spotkania o bezpieczeństwie

Data publikacji 28.09.2015

Włodawscy policjanci odwiedzili kolejne placówki oświatowe w powiecie, aby porozmawiać z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie. Maluchy ćwiczyły też praktyczne przechodzenie przez jezdnię oraz obejrzały film pt. "Bezpieczeństwo na drodze". Na koniec każdego spotkania odbył się konkurs podczas którego policjanci rozdali odblaski.

Szkoła Podstawowa Nr 3 we Włodawie, Szkoła Podstawowa w Orchówku oraz w Woli Uhruskiej to kolejne placówki, które odwiedzili policjanci z Włodawy. 250 dzieci i młodzieży uczestniczyło w spotkaniach poświeconych bezpieczeństwu w drodze do szkoły.

Podczas pogadanek policjanci przede wszystkim omawiali zasady bezpieczeństwa  takie jak: prawidłowe przechodzenie przez jezdnię oraz przewożenie dzieci w samochodzie. Najmłodsi poprzez praktyczne ćwiczenia nabywali umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze. Maluchy obejrzały też film profilaktyczny "Bezpieczeństwo na drodze" dzięki któremu zobaczyły jak istotne jest noszenie odblasków po zmierzchu.

Natomiast w Szkole Podstawowej w Orchówku policjant rozmawiał z młodzieżą o dopalaczach. Wyjaśnił czym są  i dlaczego są tak szkodliwe dla organizmu człowieka. Ponadto przedstawione zostały konsewkencje prawne związane z nowymi substancjami psychoaktywnymi.

Na zakończenie każdego spotkania odbył się konkurs o bezpeczeństwie.  Dzieci za udzielenie prawidłowej odpowiedzi otrzymały gadżety odblaskowe ufundowane przez WORD w Chełmie.

E.T.

Powrót na górę strony