Aktualności

Ryki: Sprawca kolizji z promilami

Data publikacji 28.09.2015

Policjanci z Ryk wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej, która miała miejsce w Rykach na drodze krajowej K-17. Kierujący citroenem najechał na osobowe bmw. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca, 52-letni mieszkaniec Dęblina, kierował pojazdem pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w miniony piątkowy wieczór  po godz.22.00 w Rykach na trasie krajowej K-17. Dyżurny ryckiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Natychmiast na miejsce udali się policjanci.  Ustalili, że 52-letni mieszkaniec Dęblina, kierujący osobowym citroenem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu bmw. Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia pojazdów. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości uczestników tego zdarzenia drogowego okazało się, że sprawca kolizji poruszał się pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Teraz 52-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym . Zostało mu także zatrzymane prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

J.W.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.84 MB)

Powrót na górę strony