Aktualności

Ryki: Zatrzymane na kradzieży

Data publikacji 26.09.2015

Policjanci z dęblińskiego komisariatu zatrzymali na gorącym uczynku diw sprawczynie kradzieży sklepowej. Kobiety miały już wózki sklepowe wypełnione towarem. Zaskoczone szybką interwencją mundurowych oraz personelu sklepu nie zdążyły uciec.

    Do zdarzenia doszło wczoraj w Dęblinie przy ul. 15 PP Wilków. Oficer dyżurny dęblińskiego komisariatu odebrał zgłoszenie od personelu jednego z marketów o kradzieży. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Pracownicy wskazali kobietę z wypełnionym wózkiem przebywającą na parkingu. Opuściła ona wcześniej sklep z artykułami spożywczymi oraz alkoholami, za które nie zapłaciła. Wartość ich wyniosła ponad 800 złotych. Okazało się, że sprawczynią jest 38-latka z woj. mazowieckiego. Druga z kobiet, 23-latka także mieszkanka woj. mazowieckiego, widząc sytuację porzuciła swój wózek, w którym znajdowały się produkty spożywcze o wartości ponad 700 złotych, w okolicy wejścia.

    Sprawczynie zostały zatrzymane i trafiły do policyjnego aresztu. Okazało się, że kobiety w przeszłości dopuszczały się już podobnych kradzieży. Za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za  kradzież  grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 J.W.

Powrót na górę strony